Atpakaļ


Manas pārdomas par banku darbību jeb

laiks atbrīvoties no blusām!!

  

Arvien vairāk cilvēki sāk aizdomāties par to, kas notiek tagad, kāpēc tas tā notiek, un ko mēs paši vēlamies!

Pavisam nesen mēs piedzīvojam kārtējo bankas krīzi, kas vēlreiz apliecināja, ka sabiedrība ir tikai instruments banku darbībā, jo bez sabiedrības šis veidojums nespētu eksistēt!

Ir saņemti zvani gan no cilvēkiem, gan no dažu mēdiju puses, kas interesējas par to, kādas ir domas šajā sakarā, kāpēc tas tā notika, kas ir vainīgs pie tā, ka kāda banka ir sabrukusi, kam jāpievērš uzmanība, veicot izmeklēšanu!?

Mana atbilde ir tāda - mēs visi atbildam par to, kas notiek mūsu zemē, cits vairāk, cits mazāk!

Un tas, kas noticis ar kādu no bankām, ir alkatības sekas, un nekāds mehānisms, vai tas būtu FKTK (Finanšu un kapitāla tirgus komisija), vai cita organizācija, neko nespēj izdarīt!

Jau daudzus gadus mums mēdiji cenšas pasniegt informāciju, ka banku stabilitāte veicina tirgus attīstību, ka konkurence veicina jaunu produktu ieviešanu!!...nepārtraukti tiek potēts sabiedrībai, ka viss taču ir labi, bet nu, piedodied, tā gadījās!!!...cilvēki notic, ka tiešām, tā taču gadās visur, bet kāpēc ar mums!!

Mums jāsaprot, ka bankām galvenais un vienīgais mērķis ir tikai peļna, tās domās par Jums tikai līdz brīdim, kad varēs gūt kādu labumu no tā !! Par Jums domās tik ilgi, līdz spēsiet pacelt lāpstu un būsiet spējīgi strādāt! Un nevienam nav uzlikta lielāka nasta, nekā to spēj panest!

Arvien biežāk daudzi aizdomājas par to, ka strādājam, strādājam, bet tā īsti nevaram saredzēt savus darba augļus!!...paņemot kredītus cilvēks gūst tūlītējus labumus, bet nokļūst verdzīgā atkarībā no kredītdevēja, jo noteikumi nav vienlīdzīgi!!

Vai mēs apzināmies, ka lielu daļu šādās situācijās mūsu darba augļus saņem milzīgās augļošanas mašīnas, kas mūsu darba augļus izmanto tikai savā labā??

Ir ļoti daudz jautājumu radušies, bet vai cilvēks spēj saprast elementāras lietas šājā sakarā!?

Ja banka jūt, ka sabiedrība ir strādīga, viņa to pati atradīs!!!

Mēs visi zinām terminu „Parazītisms” un saprotam, ko šis vārds ietver savā nozīmē!

Ir pieņemti ļoti daudz dažādi normatīvie akti, kas sabiedrības loceklim uzliek par pienākumu ievērot skaidras naudas darījumus, kas nevar pārsniegt noteiktas summas! Ja summas tiek pārsniegtas, tad visiem darījumiem jānotiek vienīgi ar bezskaidru naudu!

Kas ir bezskaidra nauda, kurš to ir redzējis???

Ir zināms fakts, ka par katru maksājumu, ko noteiktā laika periodā veic caur banku vai nu uzņēmums, vai fiziska persona, tiek atskaitītas notiektas summas! Un summas saņem tieši starpnieks, caur kuru notiek šāda veida darbības!! Mēs atkal saskaramies ar vārdu „Banka”!!

Arvien vairāk un vairāk likumīgi, bet netaisnīgi tiek ierobežotas cilvēka tiesības būt brīvam, jo noziedzīgās augļošanas mašīnas cilvēku padara par vergu. Papildus saldajā ēdienā tiek iepotēta doma, ka tam tā ir jābūt, jo tiek atrasts viltus ienaidnieks - terorisms, citi draudi, kas rada baiļu sajūtu sabiedrībā!!

Vai bailīgs cilvēks var pieņemt lēmumu pats, būt izlēmīgs, neatkarīgs?? Noteikti, ka nē!! Tas ir viens no mehānismiem, kā var vieglāk vadīt sabiedrību!!

Kāpēc eksistē „blusas” un citi parazīti? Tikai tāpēc, ka ir telpa un apstākļi kur eksistēt!! Bankām ir šādi apstākļi, kas tām palīdz realizēt nepārvaramo alkatību!!!

Ir jāsaprot, ka ir noteikta sistēma, pēc kādas darbojas bankas...tās aizdod naudu, finanšu resursus citām bankām, kas spēlējas ar dažādām valūtu svārstībām, apšaubāmiem projektiem, ar neradītiem darba augļiem, prognozējot dažādas situācijas!! Šajā spēlē tām palīdz sabiedrība pati, kā vergi!! Un, ja banka kādā no spēlēm kļūdās, vergi turpina celt lāpstas arvien smagākos apstākļos - gan individuāli, gan kopumā!!

Tāda ir šīs spēles likme!!

Banku darbība ir vērsta uz konkurenci, nevis patiesām vērtībām, kas nes labumu visai sabiedrībai!!

Mēs labi atceramies situāciju ar Parex banku, kad valsts ieguldīja milzīgus finanšu līdzekļus no cilvēku samaksātajiem nodokļiem!! Kas ir mainījies kopš tā brīža??

Sabiedrība, kas ir ieguldījusi savus darba augļus bankā tagad redz, ka tā pati banka turpina darboties uz tādiem pašiem principiem kā agrāk, jo par katru darījumu starp personām tiek iekasēti noteikti maksājumi!! Kāda tad ir jēga?

Tikai tad, ja banka ir pati valsts, kas gādā par cilvēkiem, tikai tad mēs varam sajust savu darbu augļus!!

Kādā no intervijām es pateicu savas domas par situāciju ap Krajbankas krīzi, ka nav svarīgi atrast vainīgos, jo sakne ir daudz dziļāka!! Ar vainīgajiem, lai nodarbojas tie, kam pienākums ir tos atrast!! Mums jāsaprot, ka banku sistēmai kā tādai nav nākotnes, tā līdzinās vecai sadrupušai ēkai, kas atņem mums spēkus un enerģiju!!

Pārdomājot šo stāstu, man atausa bērnības atmiņa, kad vasarās mēs, bērni, dzīvojām laukos pie vecāsmātes, kurai bija labi iekopta lauku saimniecība ļoti skaistā vietā, ar skaitām dabas ainavām, pakalniem, mežiem, pļavām. Dārzā auga dažādi dārzeņi, augļu koki, skaistas puķes, viss bija sakopts! Tuvākās kaimiņu mājas bija kilometra attālumā, katram bija kaut kas savs, un viens ar otru dalījās, viens otram palīdzēja sagatavot sienu mājās, novākt ražu, tā bija patiesa laba sadarbība!! Tās bija labas kaimiņu attiecības!

Ik pa brīdim, runājot ar cilvēkiem par to, kā būt saimniekam tādā vidē, saņemu pretjautājumu ar lielu izbrīnu, ka redz, tur taču vajag lielu darbu ieguldīt, ka tas nav viegli, ka tas ir smagi, ka tur nav spēka mūsdienās ko tādu paveikt!! Bet vecāmāte dzīvoja viena, un viņa to paveica ar savu mīlestību un sadarbību, labām kaimiņu attiecībām. Tad es sāku apzināties, ka liela sabiedrības daļa ir aizmirsusi, ka nevis konkurence rada lietu kārtību, bet gan sadarbība!! Bankām ir svarīga konkurence tādā vidē, kāda tā ir tagad!!!

Tas nu bija tāds mazs ieskats un pārdomas par to, ka blusas nevar pastāvēt, ja tām nav barošanās avota!! Ir laiks atbrīvoties no blusām un kļūt brīviem, atbrīvoties no važām, kas nav ļāvušas mums attīstīties, domāt, mainīties!

 

Ar gaišām domām un mīlestību!

 

Raivis Bušs